طراحي لبخند روندي است که از طريق يک يا چند روش دندانپزشکي زيبايي مانند ايمپلنت، لامينيت، سفيد کردن دندان باعث زيبايي لبخندتان ميشود.
اساساً طراحي لبخند چيزي است انجام آن به انتخاب شماست، در حاليکه بازسازي کامل دهان چيزي است که نياز به انجام آن داريد.
در طراحي لبخند، شکل صورت، رنگ پوست،رنگ مو، دندانها (رنگ،ابعاد، شکل و ظاهر دندان)، لثه و لبها براي ايجاد يک لبخند ايده آل در نظر گرفته ميشوند. طراحي لبخند به دلايل گوناگون بر اساس سفارشات و ملاحظات منحصر به فرد شما انجام ميشود.
چه چيزهايي از لبخندتان را ميپسنديد و چه چيزهايي را دوست نداريد؟ برخي از جنبه هاي لبخندتان را که دندانپزشک به بررسي آن ها مي پردازد به شرح زير است:
رنگ دندان: آمالگام هايي که به رنگ نقره اي هستند را ميتوان با موادي که به رنگ طبيعي دندان هستند جايگزين کرد. رنگ دندان از موارد مهم براي طراحي لبخند است که با لامينيت و سفيد کردن دندان اصلاح ميشود. بايد در نظر داشته باشيد که رنگ تيره دندان باعث ميشود مسن تر به نظر برسيد. يک لبخند زيبا متشکل از دندان هاي سفيد و روشن است. رنگ لامينيت پيشنهادي دندان پزشک، طبق ارزيابي و بررسي هاي خاص بر اساس رنگ پوست و مو شماست. دندانپزشکان در پيدا کردن بهترين رنگ براي زيبايي بيشتر لبخندتان ماهر هستند.
ترتيب دندان ها: دندان هاي کج و بد فرم، و فاصله بين دنداني با استفاده از روش هاي ارتودنسي و لامينيت اصلاح ميشوند.
دندان هاي افتاده: دندان هاي افتاده بر زيبايي لبخند اثر منفي دارند_ و حتي ميتوانند باعث پوسيدگي دندان هاي ديگر شوند. دندان هاي افتاده با ايمپلنت يا پروتز جايگزين ميشوند.
هماهنگي: اصلاح دندان هاي ناجور و لبخند لثه اي بر ظاهر لبخند تأثير گذار است.
گونه و لب ها: بد شکلي صورت با روش هاي خاصي مانند ارتودنسي و يا جراحي فک و صورت قابل اصلاح هستند.
دندانپزشک با ارائه برنامه درماني براي دستيابي به آنچه که شما از اصلاح طرح لبخند ميخواهيد تلاش خواهد کرد. ممکن است اين برنامه درماني شامل چند روش ترميمي و زيبايي مانند سفيد کردن دندان، لامينيت، ارتودنسي، جراحي فک و دهان، اصلاح لبخند لثه اي و ايمپلنت باشد.
جزیيات زيبايي طراحي لبخند
علاوه بر ترتيب و رنگ دندان هايتان در قسمت زيبايي لبخند (دندان هاي بالا و پايين که در هنگام لبخند زدن مشخص ميشوند)، موارد زيادي در رابطه با زيبايي لبخند وجود دارند که بايد توسط دندانپزشک مورد ارزيابي قرار گيرند؛ که عبارتند از:
d2fa4b44a30bf248d550595beb68ed36-tarmim.jpg
لینک منبع:جزئيات طراحي لبخند کلینیک دندان پزشکی پرهام